Výsledkový servis

21.09.2010 17:36

Vzhledem k pomalu ale jistě se blížícímu konci cyklistické sezóny se nám do závodního programu vrací běžecké závody. Někomu tento způsob zpestření tréninku a závodění nemusí vyhovovat, ale nám se osvědčil a již několik let jsme vidět i na stupních vítězů.

Poslední srpnový víkend byla sobota opravdu hodně deštivá, a tak padla volba místo MTB maratonu na Zadovský cross. Vzhledem k nulovému tréninku a právě doléčené chřipce se nečakal žádný výsledek, ale Lukáš v kategorii staršího dorostu zabojoval a v pořádné dešťové sprše z toho bylo čtvrté místo s minimálním odstupem na vítěze. Máme se tedy na podzim nač těšit.

V neděli vysvitlo slunko a nás čekalo tradiční městské MTB kriterium v Horažďovicích. Zde se jednalo o jednoznačnou záležitost, od startu si Lukáš hlídal čelo a v závěrečném spurtu s přehledem zvítězil.

Finále Jihočeského poháru se jelo 4.9. v Buku. Celkové vítězství jsme měli jisté a nám šlo se pouze dobře předvést i v závěrečném závodě. Bohužel se nám moc nevedlo a konečné čtvrté místo bylo ještě velmi vydřené. Každopádně v celkovém hodnocení nám patří první příčka.

V letošním roce poprvé jsme se dostali také do Sušice, kde jsou cyklistické závody vždy na velmi dobré úrovni a hlavně se nám zde i daří. Časovka Sušice - Modrava nás čekala poprvé a hned se zadařilo. Celkově dvanácté místo a první ve své kategorii potěšilo.

V neděli již tradiční běh do vrchu na Vimperském Vodníku, nám nemohl chybět v závodním plánu. Po loňském vítězství jsme moc nečekali, ale Lukáš zabojoval a byl druhý a v celkovém hodnocení všech závodníku obsadil shodným časem dělené 4 - 5 místo.

V sobotu 18.9. jsme se těšili na finále Bavorského poháru v Bobrachu, ale týmový trenér měl jiný názor a Český pohár v Peci pod Sněžkou musel dostat přednost. V Bavorském poháru jsme v celkovém hodnocení zvítězili s náskokem pouhého jednoho bodu, ale s absencí na třech bodovaných závodech. V Peci jsme moc velké úspěchy nečekali, ale nakonec Lukáš ukázal, že umí na poháru zajíždět stabilní výsledky. Na opravdu těžké a náročné trati se držel okolo šestého místa a až dík křečím na konci posledního okruhu se propadl na osmé místo. To nám nakonec dopomohlo se v celkovém hodnocení posunout na celkově desáté místo po absolvování tří bodovaných závodů z pěti.

V neděli jsme podcenili regeneraci a vyjeli na poslední díl Pošumavské ligy v Hojsově stráži. Silné křeče hned v prvním kole znamenali konec snahám o pořádný výsledek a závod jsme dojeli jen na vyšlapání.

 

—————

Zpět


Kontakt

AP VELOSERVIS

Prodejna a Servis
Smetanova 1006
Kostelec nad Labem


+420 603 712 434


Provozní doba

Po - Pá 16.00 - 18.00

       So  9.30 - 11.30